Herkesin istediği yüz yüze eğitim tam hız devam ederken bazı illerde karantinaya alınan sınıflar bulunuyor. O ilde ise tam 30 sınıf karantinada!

Pandemi tedbirleri nedeniyle neredeyse iki yıla yakın bir süredir yüz yüze eğitime ara verilmiş olması hem öğrencileri hem de velileri ve eğitimcileri zor duruma düşürmüştü. Yüz yüze eğitime verilen bu zorunlu aranın ardından yeniden okullarına kavuşan öğrenci ve öğretmenlerse bu durumdan dolayı son derece memnun. Ancak, pandemi konusu henüz tamamen çözüme kavuşan bir konu olmadığından dolayı hala daha bazı okullardan karantinaya alınan sınıflara dair bilgiler gelmeye devam ediyor.

Kars Milli Eğitim Müdürü Açıkladı

kars 1

Kars Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, Kars’a yönelik olarak yapmış olduğu pandemi durum raporu açıklamasında 30 sınıfın karantinada olduğu bilgisini verdi. İl genelinde 30 sınıfın karantinaya alındığını fakat henüz ilde karantinaya alınan bir okulun bulunmadığını aktaran Acay, “17 Eylül’de 20 sınıfımız kapalıydı ancak 14 günlük karantina süreci önümüzdeki cuma günü bitiyor ve öğrencilerimiz kaldıkları yerden eğitim-öğretime devam edecekler. 17 Eylül’den bugüne ise 10 sınıfımız karantinaya alındı ve toplamda 30 sınıfımız karantinaya alındı. Kapalı okulumuz bulunmuyor" dedi.

Tadına Bakanların Tarif İçin Peşinden Koşacağı Lazanya'nın Püf Noktalarını Şeflerden Öğrendik, Aslında Sırrı... Tadına Bakanların Tarif İçin Peşinden Koşacağı Lazanya'nın Püf Noktalarını Şeflerden Öğrendik, Aslında Sırrı...

‘Okullarımızda Maske ve Dezenfektan Sorunu Yok’

Pandemi tedbirleri kapsamında Kars’ta başlayan eğitim- öğretim döneminin ilk 3 haftasında bazı okullardaki öğrencilerin test sonucu pozitif çıkınca İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 30 sınıfta karantina uygulaması başlatıldı. Okullarda alınan tedbir ve önlemlere değinen İl Milli Eğitim Müdürü Acay, “Okullarda maske, mesafe ve temizlik konularına uyulmaktadır, zaman zaman bizler de okulları ziyaret ediyoruz. Bununla ilgili bize henüz bir sorun gelmedi. Bu eğitim-öğretim yılı için bakanlığımızdan ilimize 435 bin lira geldi. Bu paraya biz maske ve el dezenfektanı aldık. İl, ilçe ve köylerimizdeki okullarda maske ve dezenfektan sorunu bulunmamaktadır. İhtiyacı olan öğrenci ve öğretmene, maske ve dezenfektan ulaştırılıyor" diye konuştu.