2021 – 2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yüz yüze eğitime ilişkin önemli açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitimden yurtlara ve üniversitelere kadar hemen her konuya değinen Erdoğan, 2021 – 2022 eğitim öğretim yılına ilişkin birtakım bilgiler verdi.

‘Bazı Sınıflar Karantina Altına Alınabilir’

erdoğan-3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavisürüs nedeniyle bazı sınıfların karantinaya alınabildiğini ancak yurt genelinde yalnızca 2 okulun karantinaya alındığını vurguladı. Bu duruma dair bilgilendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Şu ana kadar sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. Vaka durumlarına göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapında bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz" diyerek kesintisiz eğitime devam edecekleri konusunda kararlı olduklarını açıkladı.

Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor! Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor!

‘Ben Kabullenemiyorum’

erdoğan 2

Son dönemlerde üniversite yurtlarına dair ortaya çıkan olaylar konusuna da değinen Erdoğan bu olaylar için ‘Ben kabullenemiyorum’ ifadelerini kullandı. Bu konuya dair yaptığı konuşmasında ise Erdoğan; “Bazılarının her konuda olduğu gibi yükseköğretim konusunda da yapılanları takdir etmek gibi bir derdi olmadığını üzüntüyle takip ediyoruz. Hele hele rektörünün arabasının üstüne çıkıp orada tepinen öğrencilerin olduğu bir Türkiye'yi ben kabullenemiyorum. Böyle öğrenciler bize gerekmez. Rektörünüz aracın içinde, siz önünü kesiyorsunuz ve daha sonra da aracın üzerine çıkıp tepinmeye başlıyorsunuz. Böyle bir öğrenci olamaz. Bunlar olsa olsa ancak üniversitelerin içine sızmış teröristlerdir. Gelişmiş ülkeleri geride bıraktığımız bir kapasite var. Ülkemizde üniversite eğitimi almak isteyen hiçbir gencimizin maddi kaynak sıkıntısı çekmemesi için eşi benzeri görülmemiş adımlar attık. Yurt sayımızı 190'dan 794'e çıkardık. Yurtlarımızın fiziki şartlarını iyileştirdik. Eskiden 30-40 kişilik koğuşlarda kalan öğrencilerimiz artık 3-4 kişilik otel standardında odalara sahiptir.” Dedi.