Sinan Ateş cinayetine ilişkin siyasette gerilim devam ediyor. Günlerdir Milliyetçi Hareket Partisi'nin konuya dair bir açıklama yapıp yapmayacağına ilişkin soru işaretleri herkesin merak konusuydu. MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuya dair bir şey söyleyip söylemeyeceği beklenirken diğer yandan da bu suskunluk birçok siyasi tarafından eleştiriye tabi olmuştu. Son olaraksa Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ilk kez bu şekilde doğrudan eleştirdi. İşte Özdağ'dan Bahçeli'ye yönelik çok konuşulacak sözler!

Suskunluğunu Bozdu

Milliyetçi tabandan gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında ilk kez bu kadar açık ve doğrudan bir eleştiride bulundu. Bugüne kadar Ümit Özdağ'ın diğer tüm parti liderlerine sert bir şekilde yüklenirken Devlet Bahçeli'ye karşı bir suskunluk içerisinde olması birçok kişi tarafından tartışma konusu haline gelmişti. Ancak bugün Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Devlet Bahçeli'yi hedef alarak zehir zemberek bir konuşma yaparak bu sessizliğini de bozmuş oldu. Özdağ sözlerinde, 'Rahmetli Alpaslan Türkeş'in hapishaneden yazdığı el yazısı mektuplarıyla kimin ismini de ajan olarak verdiğini de bütün ülkücüler gayet iyi biliyorlar. Hadi oradan sen de!' ifadelerini kullandı.

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Özdağ'dan Sert Tepki

Devlet Bahçeli de aynı şekilde bugün sessizliğini bozarak sonunda İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in bir cinayete kurban gitmesine ilişkin tepkilere yanıt verdi. Bu esnada Zafer Partisi'ni ve partinin kurucusu Ümit Özdağ'ı da eleştirdi. Bahçeli bu konuşmasında, “Adına Zafer denen bir marjinal partinin, ümitsiz vakanın ‘Hepimiz katilin kim olduğunu biliyoruz’ açıklamasıyla savcıların alanına giren bir açıklama yaptı. Bu savcıların ana görevi olduğu çağrım ve görevimdir. Şimdi de parti binalarına ‘Yerli ve milli katil kim‘ yazacak kadar yerin dibine geçtiler.” dedi.

Hatırlanacağı gibi Ülkü Ocakları eski başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt'la birlikte 30 Aralık günü Ankara'nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki kişi tarafından gerçekleştirilen silahlı bir saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmişti. Henüz cinayetin arka perdesi çözülememiş olsa da konuya dair incelemeler devam ediyor.