Dün öğlen saatlerinde İstanbul'un en merkezi bölgelerinden Beyoğlu'nun ünlü İstiklal Caddesi'nde büyük bir terör saldırısı düzenlendi. Bu saldırı, İstiklal Caddesi'nin en kalabalık olduğunu Pazar günü seçilmişti. Saldırının ardında Türkiye'deki internet hızının kasti olarak yavaşlatılması ve bazı sosyal mecralara giriş yapılamaması dün gecenin en önemli gündem maddelerinden biriydi.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

İstiklal'de gerçekleşen bu saldırıda ne yazık ki 6 vatandaşımız hayatını kaybederken, 81 kişide yaralandı. Gece saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarından sonra bu canice saldırıyı düzenleyen kişinin İstanbul'un Esenler ilçesinde yakalandığı ortaya çıktı. Tüm yaşananların ardından birçok siyasi parti lideri arka arkaya açıklamalar yapmaktan geri durmadı. Bu isimlerden biri de Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ oldu. Ümit Özdağ, dün İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen saldırının gerçekletiği noktada olayla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Yüklendi!

Saldırı sonrası  hemen olay yerine intikal eden ve açıklamalar yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun aktardığı bilgilerle kendisine gelen bilgilerin farklı olduğunu belirten Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yüklenerek; "Ülke böyle yönetilmeye devam ederse çok  daha şehit vereceğiz ne yazık ki. Türk milletinin başı sağ olsun ama artık Türk milletine de başsağlığı dilemek istemiyoruz. Bunun için Hatay’a sembolik mayın döşemeye gitmiştik. Eğer bizim isteğimiz olsa sınıra mayın döşenseydi, buraya gelen alçak sınırda mayınla kendisi patlar ölürdü" açıklamasını yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sözlerine şu şekilde devam etti: "Güya Türkiye’nin kontrolündeki Afrin’den çıkıp gelen biri Türkiye’nin göbeğinde bomba patlatıyor. Bu sırada İçişleri Bakanı da Türkiye’nin Erbil’e, Şam’a, Bağdat’a da güvenlik getireceği iddialarında bulunuyor. İstanbul’da güvenlik sağlayamayanların komşu ülkelerde güvenlik sağlayacağı rüyaları görmesi kadar trajik bir şey olamaz. Tehdit bununla da sınırlı değil. Suriye sınırındaki belirli bölgelere kontrolün HTŞ ve El Nusra’nın tamamen denetimine girdi."

"Patlama sırasında kendisi Suriye’de olan Süleyman Soylu’nun bir açıklama yaptığını, bazı imalarda bulunduğunu duyduk… Gerçekten Süleyman Soylu’nun ifade ettiği gibi bu hadisenin arkasında bahsettiği devlet mi var? Yoksa bir başka devlet ile mi bağlantı var? Önümüzdeki günlerde bunun ortaya çıkacağını göreceğiz. Çünkü benim edindiğim bilgi Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgiden oldukça farklı gözüküyor."