Ziraat Bankası’ndan nakit sıkışıklığı yaşayan KOBİ’ler için büyük müjde! Ziraat Bankası salgın döneminde ekonomik açıdan sıkıntıya düşen KOBİ’lere destek vermeye devam ediyor. Salgın sürecinde birbirinden avantajlı kredi destek paketleri açıklayan Ziraat Bankası 2021 yılında da TOBB ve KGF desteğiyle KOBİ’lere özel düşük faizli kredi paketi sunuyor. Ziraat Bankası Nefes Kredisi paketi ile tüm KOBİ’ler acil nakit ihtiyaçlarını uygun koşullarda karşılayabiliyor. Ziraat Bankası Nefes Kredisi nasıl kullanılır? Nefes Kredisi faiz oranı nedir? Ödeme planı nasıl? Sorularının yanıtları haberimizde!

Ziraat Bankası Nefes Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Ziraat Bankası tarafından açıklanan yeni KOBİ kredisinden tüm KOBİ’ler yararlanabiliyor. KOBİ Nefes Kredisi paketinden yararlanabilmek için;

  • KOBİ vasfına sahip olunması,
  • Ticaret ve Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Deniz Ticaret odalarına ya da Ticaret Borsası’na kayıtlı olunması,
  • 31.12.2020 tarihiyle birlikte önceki yıla göre gelir kaybında 25% oranında düşüş yaşamış olmak ve mali evraklarla bunu belgeleyebiliyor olunması şeklindedir. Ayrıca 01.01.2019 tarihinden sonra kurulan işletmelerde gelir kaybı koşulu aranmamaktadır.

Ziraat Bankası Nefes Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası Nefes Kredisi ile 200 bin TL’ye kadar acil nakit ihtiyaçları için 6 ay geri ödemesiz KOBİ kredisi kullanılabiliyor. KOBİ’lere özel Nefes Kredisi paketinden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin kullanabilecekleri kredi limiti ise 2020 yılı sonu cirosu üzerinden belirleniyor. Bunun için KOBİ’nin 2020 yılı cirosu;

  • 1 milyon TL’den az ise 50 bin TL’ye kadar,
  • 1 milyon TL’den 10 milyon TL’ye kadarsa 200 bin TL’ye kadar kredi limiti tanımlanması hakkına sahip oluyor.

Nefes Kredisi paketinde 6 ay ana para ve faiz ödemesi ise yapılmıyor. Böylelikle 2021 yaz döneminde nakit ihtiyaçları için kredi kullanan KOBİ’ler ilk ödemelerini krediyi kullandıktan tam 6 ay sonra yapmaya başlıyor. Üstelik ilk 6 ayı ödemesiz olacak şekilde toplam 18 ay vade seçeneği ile kredi kullanılabiliyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Ziraat Bankası Nefes Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası’nın Nefes Kredisi paketine başvuruda bulunmak isteyen KOBİ’ler kurumsal kredi özelliğinde olduğundan şubeye giderek başvuru yapabiliyor. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek KOBİ müşteri temsilcileri aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz.