Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Ev sahibi olmak isteyenler için büyük müjde Ziraat Bankası’ndan geldi! Ziraat Bankası, 2022 yılında yaşanan gayrimenkul fiyatlarındaki artışlarından etkilenmeden, herkesin uygun fiyata ev sahibi olmasını sağlıyor. Ziraat Bankası, icradan konut satışı ile gayrimenkul piyasasının yarı fiyatlarına herkesin ev sahibi olabilmesini sağlıyor. Peki Ziraat Bankası konut satışı nasıl yapılıyor? Ziraat Bankası konut satışından nasıl ev alınır? Şartları neler?

Ziraat Bankası Konut Satışı

Kamu bankası Ziraat Bankası, 2022 yılında da borçlulardan gelen konutların satışını gerçekleştiriyor. Bankacılık mevzuatı gereğince bankacılık dışı hizmet sunamayan Ziraat Bankası, icra yoluyla eline geçen konutları açık arttırmada satıyor. Bu açık arttırmada satışa çıkan konutlar, 2022 gayrimenkul fiyatlarına göre neredeyse yarı fiyatına satın alınabiliyor. Peki Ziraat Bankası’nın konut satışından nasıl ev alınır?

Ziraat Bankası Konut Satışı Nasıl Yapılıyor?

Ziraat Bankası’ndan konut satışı ihale usulünde gerçekleştiriyor. Çok düşük ihale başlangıç bedelleri belirlendiğinden vatandaşlar çok uygun fiyatlara konutlara sahip olabiliyor. Ziraat Bankası’nın konut satışı “e-satis.ziraatbank.com.tr” adresinde gerçekleştiriliyor. Buradaki güncel konut satış ilanlarının her birine teklif verebilmek için belirlenen teminat bedelinin yatırılması gerekiyor.

Ziraat konut satışı teminat bedelleri her ilana özel olarak belirlenmektedir. Teminat bedeli yatırıldıktan sonra, ilan süresi boyunca konuta teklif verilebiliyor. İhale süreci sonunda en yüksek teklife sahip olan kişiler Ziraat Bankası’nın 120 aya varan vadeli ev kredisi desteğinden de yararlanarak, evi satın alabiliyor.

Ankara Beypazarı’nda 100 Metrekare Daire 162.000 TL

Ziraat Bankası’nın başkent Ankara’nın Beypazarı ilçesi Ayvaşık Mahallesinde 100 metrekare 2+1 apartman dairesi 162.00 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuluyor. Bu ilana katılmak isteyenlerin 9.720 TL tutarındaki teminat bedelini ödemesi gerekiyor. Daha sonra 162.000 TL başlangıç bedeli üzerinden minimum 1.000 TL artış sağlayacak şekilde teklif verebiliyor.

Konya Taşkent’te 207 Metrekare Müstakil Ev 102.000 TL

Ziraat Bankası, Konya’nın Taşkent İlçesi Balcılar Mahallesi Veliler Mahallesi Mevkii 163606. Sokak No:27 adresindeki konutu satışa sunuyor. 1+1 mimarideki 207 metrekarelik müstakil evin teminat bedeli ise 6.120 TL olarak açıklandı. İhaleye 102.000 TL başlangıç bedeli üzerinden minimum 1.000 TL artış olacak şekilde teklif verilebiliyor.