Bankada hesabı olan ve uzun zamandır hiç işlem yapmayan kişiler için önemli duyuru yayınlandı. O banka hesapları için başvuru yapılmazsa silme uygulanacak. Hesabının silinmesini istemeyenlerin bankasına başvuru yapması gerekiyor. Ziraat Bankası zaman aşımı nedeniyle o yatırım hesaplarını silecek. Hesabı zaman aşımına uğrayan kişiler daha sonra ne hesabı ne de içerisindeki yatırımı için hak talep edemeyecek! İşte Ziraat Bankası zaman aşımı uygulaması ve detayları!

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Ziraat Bankası 2022 Zaman Aşımına Uğrayacak Hesaplar

Bankacılık sektöründe 22.04.2021 tarihli ve 31462 sayılı Resmi Gazete yayınıyla yasalaşan 7316 sayılı Kanun düzenlemesiyle birlikte yatırım hesapları zaman aşımına uğrayacak. Kanun kapsamında Ziraat Bankası, açılmış yatırım hesaplarında en son talep, işlem ve herhangi bir şekilde yazılı talimat üzerinden 10 yıl geçmiş olması durumunda YTM’ye devrini gerçekleştirecektir. Ziraat Bankası’nda açtığınız ve zaman içerisinde unuttuğunuz bir yatırım hesabınız bulunup, bulunmadığını hemen kontrol etmelisiniz.

Ziraat Bankası’nda zaman aşımına uğrayan hesaplar için daha sonrasında hesap sahibinin ne hesap ne de içerisindeki yatırım ve kazançları ile ilgili bir hak talebinde bulunma şansı olmayacak. Yatırım hesaplarının zaman aşımına uğramasından önceki son şans olan duyuru kapsamında hemen hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Ziraat Bankası tarafından 2022 yılı içerisinde zaman aşımına uğrayacak yatırım hesapları ile ilgili bir liste açıklandı. Bu listede sizinde hesabınızın olup, olmadığını kolayca sorgulayabileceğiniz bir sorgulama sayfası Ziraat Bankası tarafından yayınlandı.

Ziraat Bankası Zaman Aşımına Uğrayacak Hesap Sorgulama

Ziraat Bankası tarafından uygulanacak yatırım hesaplarına ilişkin zaman aşımı işlemi kapsamında bulunan bir yatırım hesabınızın olup, olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Vakit kaybetmeden Ziraat Bankası’nda unuttuğunuz bir yatırım hesabınızın ve içinde yatırımlarınızın olup, olmadığını öğrenmek için Ziraat Bankası sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın resmi web sitesi üzerinde yer alan “Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar” ekranından kolayca sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Sorgulama işlemini sadece “Ad/Soyad” veya “Unvan” bilgileri ile yapabilirsiniz. Böylelikle 2022 yılı Ziraat Bankası zaman aşımına uğrayan hesaplar arasında herhangi bir yatırım hesabınızın olup, olmadığını dakikalar içerisinde öğrenebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası web sitesinden “Zamanaşımına Uğrayan Varlıkların İadesi İçin Başvuru Şekli” prosedürüne uygun olarak Ziraat Bankası’na başvurunuzu yapabilirsiniz.