Ülkemizde her on kişiden biri emekli aylığı alıyor. Yaklaşık 10 milyon emekliliğin bulunması, bankaların emekliler için özel avantajlar oluşturarak bankanın müşterisi olmalarını sağlamaya çalışmasına neden oluyor. Bankalar ek hesap, kredi kartı, çeşitli avantajlı krediler, promosyon ödemeleri gibi avantajlarla, emeklilerin aylıklarını kendi bankalarından almalarını sağlamaya yönelik avantajlar hazırlıyor. Emekli aylıklarını en fazla bünyesinde toplayan bankalarsa kamu bankaları oluyor. Bu kamu bankaları arasında da en fazla emekli müşteriye sahip olan elbette Ziraat bankası olarak karşımıza çıkıyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu

Ziraat Bankası tarafından emekli aylıklarını en az 3 yıl boyunca bankadan almayı tercih eden emeklilere promosyon adı altında ödemeler gerçekleştiriliyor. Emekli maaşını Ziraat Bankası aracılığıyla almak isteyen emekliler, maaşlarını bankaya taşıyarak, 3 yıl boyunca burada kalma söz veriyorlar. Bu söz karşılığında bir defaya mahsus olmak üzere, 500 TL ile 750 TL arasında değişen promosyon ödemesi alabiliyorlar. Promosyon miktarı, alınan emekli aylığının miktarına bağlı olarak değişiyor.

  • Buna göre 1.500 TL altında emekli aylığı alan emekliler, 3 yıl boyunca Ziraat Bankası aracılığıyla maaşlarını alma sözü verirlerse 500 TL promosyon ödemesi alıyorlar.
  • 1.500 TL ile 2.500 TL arasında aylığı bulunan emekliler, 3 yıl Ziraat Bankası aracılığıyla maaşlarını alma sözü verdiklerinde, 625 TL promosyon ödemesi alabiliyorlar.
  • 2.500 TL ve üzerinde aylığı olan emeklilerse, 3 yıl boyunca Ziraat Bankası aracılığıyla aylıklarını almayı taahhüt ettiklerinde, 750 TL tek seferlik promosyon ödemesi alabiliyorlar.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu Şartları

3 Yıl boyunca emekli aylığını bankanın şubeleri aracılığıyla almak, promosyon ödemesi alabilmek için ön şart. Birden fazla emekli aylığı olanların, aldıkları maaş toplamları promosyon ödeme tutarının belirlenmesini sağlayan etken. Emekli aylığını Ziraat Bankası şubelerine taşıyarak promosyon ödemesi alabilmek için başvuru kanalları ise bir hayli fazla.


Başvuru için telefonunuzdan 4757 numarasına “PRO” boşluk “TC Kimlik Numarası” şeklinde bir mesaj gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz SMS sonrası, Müşteri İletişim Merkezi tarafından aranacak ve gerekli onaylar alınacaktır. Bunun dışında, banka şubeleri, internet şubesi, Ziraat Mobil ve Ziraat ATM aracılığıyla da başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.