Serbest piyasa koşulları ne yazık ki bazı alanlarda fahiş fiyat artışlarına sebep oldu. Tüm dünyayı etkileyen covid 19 salgını da bu durumun üzerine biraz tuz biber ekti. Zaten günden güne pahalılaşan hayat, şimdilerde dudak uçuklatmaya başladı. Hele bir de pandemi kapsamında alınan tedbirler sebebiyle iş yerlerinin kapanması ve birçok insanın işsiz ve parasız kalması herkese aynı şeyi düşündürdü: "Başımızı sokacak bir evimiz olsa zormalnamazdık!"

Bunun üzerine imkanı olan herkes, bir ev almak için harekete geçti. Bu da ev fiyatlarının bir hayli yükselmesine sebep oldu. Piyasa bu duruma gelince de ev alabilmek birçok kişi için hayal olarak kaldı. Bu aşamada da ev sahibi olmak isteyenlere Ziraat Bankası destek oldu.

Ziraat Bankası Benzersiz Bir Konut Kredisi Sunuyor

ziraat amblem

Ziraat bankası ev sahibi olmak isteyenlere benzersiz bir kredi imkanı sunuyor. %1,37'den başlayan Faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle sunulan bu kredi, ev almak isteyen herkesi hayaline kavuştururken, geri ödemeler de kredi kullananları üzmüyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi, ekspertiz değeri 500.000 TL ve altında olan konutlara ekspertiz değerinin %90’ına kadar, 500.000 TL’nin üzerinde olan konutlara ise ekspertiz değerinin %80’ine kadar kullandırılabiliyor. 1.000.000 TL'ye kadar olan kredi kullanımlarında faiz oranı %1,37 olarak belirlenirken,, 1.000.000 TL üzerindeki kullanımlarda bu oran %1,41'e ulaşıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisine Online Olarak da Başvurulabiliyor

Ziraat Bankası'ndan kullanılan konut kredilerinde, kredilendiren konut üzerine kredi vadesi sona erene kadar ipotek tesis ediliyor. Gerekli görülmesi halinde ek teminat da istenebiliyor. Kredi ödemeleri sorunsuz tamamlandığı taktirde, vade sonunda ev üzerindeki ipotek kaldırılıyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Ziraat Bankası konut kredisine tüm Ziraat Bankası şubeleri, ATM'ler, internet bankacılığı, mobil uygulama ve çağrı merkezi üzerinden başvurulabiliyor. Online kanallar ve telefon bankacılığı üzerinden yapılan başvurulara ön onay verilmesi halinde en yakın ziraat Bankası şubesine giderek kredi işlemlerini başlatmak gerekiyor. Şubelerde, ekspertiz raporunun ardından kullanılacak kredi tutarı için kesin onay alınıyor, ardından söz konusu ev ipotek ediliyor ve kredi işlemleri tamamlanıyor. Size de kira öder gibi kredi ödeyerek ev sahibi olmak kalıyor.