Ev sahibi olmak isteyenlere Ziraat Bankası'ndan benzersiz fırsat: Hacizli konutlar piyasa fiyatının yarısına satışta!

Pandemi süreci ile birlikte bir ev sahibi olmanın ne kadar önemli olduğu bir kere daha anlaşıldı. Halk sağlığını korumak ve salgının yayılışını yavaşlatmak amacıyla getirilen yasaklar ve kapanmalar sebebiyle birçok insan işsiz kaldı. Bu süreçte zorunlu ihtiyaçlar bile karşılanamaz bir hal aldı.

Ev kirasını ödeyemeyen vatandaş, kendi evinde oturmanın ne büyük bir kolaylık olduğunu bir kere daha anladı. Bu süreçte ev sahibi olmak isteyenlerin sayısı arttı. Ancak bu artış beraberinde ev fiyatlarında yükselişi de beraberinde getirdi. Hal böyle olunca da bankalar tarafından satılan evler, ev sahibi olmak isteyenlerin birincil tercihi haline geldi.

Ziraat Bankası Elindeki Evleri Teker Teker Satıyor!

ziraata 1

Ziraat Bankası da elindeki evleri satışa çıkaran bankalar arasında yer alıyor. Verdiği krediler karşılığında teminat olarak gösterilen evleri, kredi borçlarının ödenmemesi sebebiyle icra yoluyla alan Ziraat Bankası, nakit akışını sağlayabilmek ve batık kredi yüzdesini azaltmak için, bu evleri piyasa fiyatının çok daha altında satıyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Ayıca bankaların KDV mükellefi olmadığı için alıcıya KDV yükü yansıtmamaları da Ziraat Bankası’nın elindeki evleri neden bu kadar ucuza sattığını açıklıyor. Ziraat Bankası’ndan ev almak isteyenler bankanın resmi web sitesini ziyaret ediyor, istediği evi seçiyor.

Ziraat Bankası’ndan Ev Alma Süreci Nasıl İşliyor?

ş ev

Ziraat Bankası elindeki gayrimenkulleri kendi web sitesi üzerinden satışa sunuyor. Bu evleri alabilmek için öncelikle siteye göz atıp, hangi evi alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Sitede yer alan filtreleme sekmesi sayesinde istediğiniz özelliklere sahip evler sıralanıyor, size de yaşamak istediğiniz evi seçmek kalıyor.

Sonrasında ise en yakın Ziraat Bankası’na giderek almak istediğiniz ev için, ekspertiz raporu ile belirlenen satış bedelinin %6’sı oranında teminat yatırmanız gerekiyor. Teminatı yatırdıktan sonra yalnızca beğendiğiniz eve teklif vermek kalıyor.

Evler banka tarafından belirlenen süre boyunca tekliflere açık kalıyor. Süre sonunda en yüksek teklifi veren kişi, o evi almaya hak kazanıyor. Teminat yatıran ancak bu online ihaleyi kazanamayan kişilerin yatırdıkları teminatlar ise kesintisiz iade ediliyor. Ziraat Bankası satın almak istediğiniz ev için cazip faiz oranları ve vadelerle konut kredisi imkanı da sunuyor. Ziraat Bankası sayesinde ev’lenmeyen kalmıyor!