Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Araba almak isteyen ancak yüksek araba fiyatlarından şikayetçi olanlara iyi haber. Ziraat Bankası, elindeki icralık arabaları piyasanın çok altında fiyatlarla satışa çıkardı. Lüks marka arabalara dahi oldukça düşük fiyatlarla ulaşabileceğiniz Ziraat Bankası araç satışı sistemi sayesinde isteyen herkes araba sahibi olacak. Bunun için yapmanız gereken tek şey bankanın internet sitesinde gayrimenkul ve araç satışı sayfasına girerek ilanda bulunan araçları incelemek. Hayalinizdeki arabayı bulduktan sonra ise teklif vererek ihaleye katılım sağlayabilir ve çok istediğiniz arabaya sahip olabilirsiniz.

Başvuru Nasıl Yapılır?

HACİZLİ SATIŞ

Ziraat Bankası’nın satışa çıkardığı arabalara sahip olabilmek için öncelikle bankanın sayfasında yer alan ilanlardan beğendiğiniz arabayı seçmeniz gerekiyor. Ardından teklif verebilmek için size en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurmanız ve aracın muhammen bedelinin belli bir miktarını yatırmanız gerekiyor. Bu teminat miktarının oranı % 6’dır. Bunun akabinde ayrıca Araç Satış Şartnamesi’nin her sayfasının imzalamalısınız. %6 oranında ödeyeceğiniz teminat miktarını şubeye nakit olarak yatırabilirsiniz.  

Araç Satış Başvurusunda İstenen Belgeler

ZİRAAT SATIŞ

Beğendiğiniz araç için şubede imzalayacağınız Araç Satış Şartnamesi ve yatırmış olduğunuz teminatın dekontuna ek olarak şu belgeleri de şubeye teslim etmeniz gerekiyor:

  • Gerçek kişiler için; Nüfus cüzdan fotokopisi,
  • Tüzel kişiler için; ihale yılına ait, Ticaret Sicil Memurluğundan alınmış ana sözleşme/Ticaret Sicil Tasdiknamesi, şirketi temsile yetkili kişi ya da kişileri gösteren temsil belgesi, temsile yetkili kişilerin imza sirküleri gereklidir.

Tüm bu belgeler verilip bilgilerinizin kontrolü gerçekleştikten sonra, vermiş olduğunuz kayıtlı cep telefonunuza ve e-posta adresinize bir şifre gönderilir. Sisteme giriş için kullanabileceğiniz bu şifre ve kullanıcı adınızla birlikte sisteme giriş yaparak teklifinizi yapabilirsiniz. Herhangi bir araç için teklifinizi verdikten sonra o araç için Banka tarafından belirlenmiş olan ihale süresi işlemeye başlar. İhale için kalan süreyi ya da söz konusu araç için teklif gelip gelmediği sistem üzerinden görülür. Eğer ihalenin bitiş saatine 30 dakikadan az bir zaman kala yeni bir teklif verilirse ya da mevcut teklif artırılırsa ihalenin bitiş saati, otomatik olarak 30 dakika daha uzar.