PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Yaşanan büyük felaket sonrasında, vatandaşlarımız bölge için elinden gelen yardımı yapabilmek için uğraşıyor. Kahramanmaraş’ ta meydana gelen 2 büyük deprem sonrasında, bölgede yaşamsal ihtiyaçlardan, barınmaya kadar çok geniş bir yelpazede yardıma ihtiyaç bulunuyor. Ancak aynı zamanda hem bu durumu fırsat bilen kötü niyetli kişiler hem de yardımların yerine koordineli ulaşabilmesi konusu çok önemli.

İhtiyaçlara odaklanmış olan yardımlar AFAD tarafından koordine ediliyor ve bu sebeple AFAD’ ında yardıma ihtiyacı bulunuyor. Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruyla, yardım kampanyasına katılmak isteyenler için bilgilendirme yaptı.

Bağış Yapmak İsteyenler Ziraat Bankası Aracılığıyla Bağışlarını Yapabilir

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem sonrasında, çevresinde bulunan 10 şehirde büyük bir yıkım gerçekleşti. Şehirlerde yaşanan kaos, yolların ulaşıma kapanması, soğuk havanın oluşturduğu olumsuzluklar süt üste binince, yaşananlar büyük bir felaket haline dönüştü. 10 Şehirde yaşayan, depremler yüzünden evlerini kaybetmiş, yaralı birçok vatandaşımız bulunmuyor. Yaralanmayan ancak evlerine giremeyen milyonlarca vatandaşımız bulunuyor.

Vatandaşlarımız özellikle bu ilk günlerde sürekli ve yaşamsal malzemelere ihtiyaç duyuyorlar. Ziraat Bankası internet sitesi aracılığıyla yaptığı duyuru açıklamasında, yardım etmek isteyen vatandaşlarımız için bilgilendirme yaptı.

Ziraat Bankası Tarafından Yapılan Açıklama şu Şekilde;

Depremlerden dolayı zarar gören afetzedeler için AFAD tarafından başlatılan yardım kampanyasına Bankamız dijital kanallarında Ödemeler menüsünde yer alan Bağış sekmesini kullanarak ya da aşağıdaki hesap numaraları üzerinden katılım sağlayabilirsiniz.

  • AFAD Deprem Hesabı
  • TL: TR730001001745555555555204
  • USD: TR460001001745555555555205
  • EURO: TR190001001745555555555206
  • Bankamız Swift Kodu: TCZBTR2A

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ve bireysel olarak yardımlarda bulunan birçok vatandaşımız var. Ancak yardımların doğru bir şekilde yerlerine ulaşabilmesinde koordinasyon büyük önem taşıyor. Bölgede yaşanan kargaşa nedeniyle, ihtiyaçların niteliği ve miktarları da değişkenlik gösteriyor.

Bu konuda yetkili kurum olan AFAD, yardımların yerlerine ulaşması konusunda yoğun bir şekilde çalışıyor. Dolayısıyla bağış yapmak isteyen vatandaşlarımızın mutlaka AFAD aracılığıyla bağışlarını iletmeleri önem taşıyor. Bağış ve diğer her türlü yardım malzemesi için, mutlaka AFAD ile iletişime geçilmesi gerekiyor. AFAD ile iletişime geçerek, neye ve ne kadar ihtiyaç olduğu hakkında da bilgi alabilir, buna göre yardımlarınızı yapabilirsiniz.