Ev sahibi olmak isteyenler yaşadı: Ziraat Bankası düşük faiz ve uzun vade ile konut kredisi vermeye başladı!

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Pandemi koşulları yaşantımızın her alanında değişikliğe sebep oluyor. Alışkanlıklarımız, alım gücümüz ve yaşam tarzımız her geçen gün farklılaşıyor. Bu süreçte en çok anlaşılan durumlardan biri de bir ev sahibi olmanın gerekliliği oluyor.

Kapanan iş yerleri sebebiyle insanlar işsiz ve parasız kalıyor. Haliyle zorunlu ihtiyaçlar bile zaman zaman giderilemiyor. Bu ihtiyaçların başında ise barınmak geliyor. Para konusunda sıkıntı yaşayan vatandaş ev kirasını ödemekte zorlanınca, ev sahibi olmanın önemi iyice ortaya çıkmış oluyor.

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere En Büyük Destek Ziraat Bankası'ndan Geliyor!

ziraata 1

Bu konuda da Ziraat Bankası vatandaşın imdadına koşuyor. Düşük faiz ve uzun vade avantajıyla sunulan konut kredisi sayesinde ev sahibi olmak isteyen herkes kira öder gibi kredi ödeyerek kendi evinde yaşamanın tadına varıyor.

Ziraat Bankası'nın konut kredisi için faiz oranı %1,37 olarak belirleniyor. Ziraat Bankası ekspertiz değeri 500.000 TL ve altında olan konutlara ekspertiz değerinin %90’ına kadar, 500.000 TL’nin üzerinde olan konutlara ise ekspertiz değerinin %80’ine kadar 120 aya varan vadeler ile kredi veriyor.

%1,37 faiz oranı ve 120 ay vade ile Ziraat Bankası'ndan kullanacağınız 100 bin TL konut kredisinin aylık taksitleri 1.702,65 TL oluyor. Bu da kira öder gibi kredi ödeyerek kendi evinizin sahibi olmanız anlamına geliyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisine Her Kanaldan Başvurulabiliyor!

ZİRAAT 1-2

Kredi kullanımı esnasında, krediye konu olan gayrimenkul üzerine ipotek tesis ediliyor. Ödemelerin sorunsuz tamamlanması halinde vade süresi sonunda ipotek otomatik olarak kaldırılıyor. Ödemelerde aksama olması durumunda ise borçluya 90 gün yasal süre tanınıyor. 90 gün boyunca da ödenmeyen borçlar hakkında yasal işlem başlatılıyor.

Ziraat Bankası konut kredisine tüm Ziraat Bankası şubeleri ve atmlerinden, internet bankacılığı üzerinden, mobil bankacılık aracılığıyla ya da telefon bankacılığıyla başvurulabiliyor. Online kanallardan yapacağınız başvuru anında değerlendirmeye alınıyor. Onaylanan kredi tutarı, tapu devir işleminin tamamlanmasının ardından satıcının hesabına aktarılıyor.

Ziraat Bankası konut kredisi sayesinde isteyen herkes kira yerine kredi ödeyerek kendi evini alabiliyor. Böylece zor zamanlarda kira derdi de vatandaşın üzerine ekstra yük olmuyor.