Elbette araba almak herkesin hayali. Ancak artan araç fiyatları ve bankaların yükselen taşıt kredisi faiz oranları birçok tüketiciyi araba alma hayalinden uzaklaştıran en önemli nedenler. Fakat Ziraat Bankası bu konuda yine milyonlarca kişiye müjde niteliğinde bir haber verdi. Hacizli ve ipotekli araçları satışa çıkartan Ziraat Bankası adeta piyasanın yarı fiyatına satış gerçekleştiriyor. Üstelik de yeterli nakdi olmayanlara taşıt kredisi desteği de sunarak. İşte detaylar!

Ziraat Bankası Araç Satışına Nasıl Başvuru Yapılır?

ZİRAAT 1-3

Ziraat Bankası’nın satışa sunmuş olduğu araçlara teklif verebilmek için öncelikle size en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurmanız, aracın muhammen bedelinin % 6’sı tutarındaki teminatını yatırmanız ve Araç Satış Şartnamesi doldurulduktan sonra her sayfasını imzalamanız gerekir. Yatırmanız gereken teminat tutarını Ziraat Bankası şubelerine nakit olarak yatırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kabul edilen diğer tüm teminat çeşitleri Araç Satış Şartnamesi’nde ayrıca belirtilir.

Başvuru Esnasında İstenecek Belgeler

ZİRAAT 3-3

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Ziraat Bankası araç satışı esnasında istenecek belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Araç Satış Şartnamesi ve yatırılan teminatın dekontu
  • Gerçek kişiler için; Nüfus cüzdan fotokopisi,
  • Tüzel kişiler için; Ticaret Sicil Memurluğundan alınmış ana sözleşme (İhale yılına ait olması gerekiyor)/ Ticaret Sicil Tasdiknamesi, şirketi temsile yetkili kişi/kişilerin kim olduğunu gösteren temsil belgesi ve temsile yetkili şahısların noterde düzenlenmiş imza sirküleri,

Bu belgelerle başvurunuz şube tarafından oluşturulup gerekli kontroller yapılarak onaylandıktan sonra, cep telefonunuza ve e-posta adresinize sisteme giriş için gerekli şifre gönderilir. Bunun akabinde siz de satışta olan araçları inceleyerek almayı düşündüğünüz araç için teklifinizi sisteme giriş yaparak iletebilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Kullanıcı adı, gerçek kişiler için TC kimlik numarası iken tüzel kişiler için şirketin vergi numarasıdır.  Bu esnada herhangi bir araç için teklif verildiği anda, o araç için ihale süreci işlemeye başlar. İhale için kalan süreyi ya da o araca başka bir teklifin gelip gelmediğini bankanın internet sayfasından görebilirsiniz. İhale bitiş saatine 30 dakikadan az bir zaman kala yeni bir teklif verilirse ya da mevcut teklif arttırılırsa ihale bitiş saati, 30 dakika daha uzar. Son 30 dakika içinde başka teklif gelmezse ihale sona erer ve en yüksek teklifi veren müşteri, ihaleyi kazanmış olur.