Pandemi koşulları da gösterdi ki, bu şartlarda bir ev sahibi olmak tam anlamıyla büyük nimet. Zaten zor olan hayat koşullarına bir de pandemi şartları eklenince her şey daha da zor hale geldi. Bu süreçte birçok insan işini ve gelirini kaybetti. Kendine ait bir evi olanlar, ihtiyaçlarını minimum seviyeye indirerek yaşamayı başarırken, kirada oturanlar,kiralarını ödemekte bir hayli zorlandı.

Bu durum da, insanın kendine ait bir evinin olmasının önemini bir kere daha hatırlattı. Şartlar normalleşmeye başlayıp iş yerleri açılınca, çalışanların ilk işi kira ödemek yerine kredi ödeyerek bir ev sahibi olmak oldu. Bu konuda en büyük müjde Ziraat Bankası'ndan geldi.

Ziraat Bankası Elindeki Evleri Piyasa Fiyatının Neredeyse Yarısına Satıyor!

ziraat 1

Ziraat Bankası, elindeki evleri piyasa fiyatının çok daha altında fiyatlarla satışa çıkarıyor. Bu sayede ev sahibi olmayan kalmıyor. Satışa çıkarılan bu evler, icra yoluyla ziraat bankasının eline geçiyor. Kullanılan kredilere karşılık teminat gösterilen evlerin satış yetkisi, ödemelerin düzenli yapılmaması halinde, 90 günlük yasal süre sonunda Ziraat Bankası'nın eline geçiyor.

Bankalar mevzuatları gereği başka bir işle ilgilenemedikleri için bu evleri çok uzun süre ellerinde tutamıyor. Nakite çevirerek alacaklarını tahsil edebilmek için de uygun fiyatlarla elden çıkarmaya çalışıyor. Ziraat Bankası tarafından satışa çıkarılan bu evler ihale usulüyle satılıyor ve bu satışta iki tür ihale gerçekleştiriliyor.

İhalede En İyi Fiyatı Veren Evi Almaya Hak Kazanıyor!

EV-1

Ziraat Bankası elindeki evleri hem fiziksel hem de e- ihale yoluyla satıyor. Fiziksel ihalelere katılabilmek için, beğenilen ev için belirtilen teminatın bankaya ödenmesinden sonra, Ziraat Bankası'nın internet sayfasında yer alan teklif mektubu ile peşin/taksitli satış şartnamesinin doldurularak, kapalı bir zarf içerisinde elden ya da posta yoluyla ihale komisyonuna iletilmesi gerekiyor.

E-ihalelere katılabilmek içinse, öncelikle Ziraat Bankası'nın internet sitesini ziyaret ederek, satılık gayrimenkuller arasından birinin beğenilmesi gerekiyor. Daha sonra beğenilen evin numarasıyla, evin satış bedelinin %6'sı oranında peşinat yatırılması şartı aranıyor. Peşinat ödendikten sonra siteye giriş yaparak beğenilen ev için teklif veriliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Banka tarafından belirlenen süre boyunca ev tekliflere açık kalıyor. Son yarım saat içerisinde yeni bir teklif gelirse, ihale otomatik olarak yarım saat daha uzuyor. Yeni bir teklif alınmaması halinde, bankanın belirttiği süre dolduğunda, en yüksek teklifi veren kişi evi almaya hak kazanmış oluyor. Böylece ev almak isteyen herkes, piyasa fiyatının çok daha altında bedel ödeyerek hayaline kavuşuyor, kira ödeme derdinden kurtuluyor.