Ziraat Bankası ile Vakıfbank tarafından ihaleyle satışa sunulan araçlar yok pahasına satılıyor!

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Bankaların sağladığı taşıt kredisi ya da araç rehin karşılığı kredi desteklerinin geri ödenememesi nedeniyle, kredinin ödemelerinin alınabilmesi için ipotekli araçların mülkiyetinin bankalara geçmesine neden oluyor. Bu araçların satışlarını ihale yoluyla gerçekleştiren bankalar, aynı zamanda muadillerinde göre çok ekonomik fiyatlarla araç satın alınabilmesi fırsatı da oluşturuyor. Ziraat Bankası ile Vakıfbank tarafından ihaleyle satışa sunulan araçlar, sürekli olarak güncellenen listelerle çok ideal fiyat fırsatlarına sahip.

Ziraat Bankası Satılık Araçlar

Ziraat Bankası’nın resmi, sitesinde sürekli güncellenen listelerle araçlar ihale usulüyle satılıyor. Bu araçlar için teklif vermek isteyenler, mutlaka bir Ziraat Bankası şubesine başvurmak ve %6  olarak belirlenmiş olan teminatı yatırmak zorundalar. İhaleyle satışa sunulan araçların belirlenmiş olan satış bedelleri üzerine teklif verilebiliyor ve ihale bu ilk tekliften sonra başlıyor. Araç için belirlenmiş olan sürenin son 30 dakikasında yeni bir teklif gelirse, ihale 30 dakika daha uzuyor. İhale sonunda en yüksek teklifi vermiş olan kişiyse aracın sahibi oluyor. Araç satış işlemlerini ve değerleme işlemlerini bankaların kendilerinin yapmasının Bankacılık Yasası gereği yasak olması nedeniyle, değerleme ve ihaleyle satış konusunda bu alanda faaliyet gösteren iş ortakları kullanılıyor. Ziraat Bankasının araç satışları https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo?cid=23870013 platformu aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

Vakıfbank’tan Satılık Arabalar

Vakıfbank’ta araç satışlarını iş ortağı olan İntengo platformu üzerinden gerçekleştiriyor. https://vakifbankarac.intengo.com/index.intengo?cid=14397 web adresi üzerinden ulaşabileceğiniz satıştaki araç listesinden, istediğiniz araç için teklif verme şansınız bulunuyor.Her aracın ilk değerlemesi yapılarak ilk satış bedeliyle ihaleye konulmasının ardından, verilen ilk teklifle birlikte ihale başlıyor. Şeffaf bir şekilde gelen teklifleri ve ihaleyi herkesin takip edebilmesi mümkün oluyor. Verilen ilk teklifle birlikte başlayan ihale, belirlenmiş ihale süresinin sonuna kadar gelen tekliflerle yükselebiliyor.

Muadillerine göre çok uygun fiyatlarla satın alabildiğiniz araçların, bankalardan alınıyor olması, aynı zamanda güven konusunda da önemli bir avantaj oluşturuyor. Olası model sorunları veya araçlardaki arızalar gibi teknik detaylar, bankalar tarafından tüm şeffaflığıyla satış öncesinde aktarılıyor. Dolayısıyla alıcılar, aldıkları aracın tüm özellikleriyle ilgili güvendikleri bir kaynağa sahip oluyorlar. Uygun fiyatlı ve güvenilir 2. El otomobil alabilmek için, bankaların araç satış ihalelerini mutlaka takip etmenizi öneririz.