Beklenmedik ihtiyaçlar arttığında ve işin içinden çıkılmaz hale gelindiğinde birçok kişi soluğu bankaların ihtiyaç kredilerini çekerken buluyor elbette. Ziraat Bankası da bu gibi durumlarda müşterileri için uygun geri ödeme olanaklarının yanı sıra piyasaya göre daha avantajlı faiz oranları sunarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı oluyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Desteği

ziraata 1

Bankacılık ve finans sektörünün en köklü bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, kurulduğu günden bu yana birçok kişiye ihtiyaç, taşıt ve konut kredileri ile destek olan bankalardan birisidir. İhtiyaç kredisi olanakları sayesinde eğitimden sağlığa, tatilden tadilata, eşya yenilemeden balayına birçok ihtiyacınız için kullanabileceğiniz ihtiyaç kredinizin başvurusu ise oldukça kolay. 36 aya varan vadelerin ve %1,59’dan başlayan faiz oranı ile Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ihtiyaçlarınızı daha fazla ertelememeniz için sizi bekliyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

ziraat 3-2

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapmak için şubeye dahi gitmeden ‘ziraatbank.com.tr’ adresini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ziraat Mobil uygulamasından da ‘Hemen Başvur’ seçeneğini kullanarak parolanızı oluşturabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer başvurunuzdan olumlu bir cevap alırsanız bankanın istediği şu evrakları size en yakın şubeye götürmeniz yeterli:

 • Ziraat Bankası Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport,
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Gelir Belgesi; kişiden kişiye değişiklik gösterecek evraklar arasında yer alır. Eğer kişi;
  • Serbest Meslek Sahibi ya da Ticaret Erbabı İse: Son yıla ait Vergi Levhası, bilanço ve gelir tablosu, Ticaret Sicil Gazetesi, Oda kayıt belges
  • Ücretli Çalışan İse: Maaş bordrosu veya maaş yazısı  
  • Emekli ise: Emekli maaşı hesap cüzdanı
  • Gayrimenkul Geliri Beyan Ediyorsa: Gelire konu tapu belgesi ve ilgili kira kontratı
  • Menkul Kıymet Geliri Elde Ediyor ise: Faiz gelirini gösteren hesap cüzdanını ibraz etmesi gerekir.

Şubece istenebilecek diğer belge ve evraklar.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

İhtiyaç Kredilerinde Kredi Notu

ziraat 2-2

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi çekebilmek için bankacılık sistemi içerisinde önemli bir hususu daha taşıyor olmanız gerekiyor. Bu da size ait olan kredi notudur. Eğer bankalar nezdinde riskli olmayan bir kredi notuna sahipseniz ihtiyaç kredinizin çıkmaması için hiçbir neden yoktur. Eğer orta derecede bir kredi notuna sahipseniz ama riskli müşteri kategorisinde görünmüyorsanız, bu durumda banka sizden bir kefil talep edebilir. Şubenin ke