Ziraat Bankası kamu bankaları ve özel bankalar arasında, en yüksek sayıda emekli aylıklarının alındığı banka durumunda. Bu durum emekliler için özel ürünler ve avantajlı kampanyaların da sıklıkla Ziraat bankası tarafından sunuluyor. SGK ile bankalar arasında varılan protokol gereği, tüm bankalar artık aylıklarını en az 3 yıl boyunca bankalarından alması koşuluyla, emeklilere özel nakit promosyon veriyorlar. Ziraat bankası da emekliler için bu nakit promosyon desteğini veren bankalar arasında yer alıyor.

Promosyonu alabilmek için, emeklilerin aylıklarını Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubelerinden 3 yıl boyunca almaları gerekiyor. Bunun için aylıklarını bankaya taşımaları ve 3 yıllık bir taahhüt imzalamaları yeterli oluyor. Emekli nakit promosyonu, alınan emekli aylığının miktarına göre değişkenlik gösteriyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu Ne Kadar?

Emekli maaşının Ziraat Bankası’na taşınmasıyla birlikte, emekli promosyonu nakit olarak hesaba ödeniyor. Aylıkları 1.500 TL’ye kadar olan emekliler 500 TL promosyon ödemesi alıyorlar. Aylıkları 1.500 TL ile 2.500 TL arasında olan emekliler 625 TL nakit promosyon ödemesi alıyor. Aylıkları 2.500 TL ve üzerinde olan emeklilerse bir seferlik 750 TL olmak üzere nakit promosyon ödemesi alabiliyorlar. Bankadan birden fazla emekli maaşı alan kişilerin, alacakları promosyon tutarı, maaşların hesaplanması yoluyla gerçekleşiyor.

Emekli Aylığını Ziraat Bankası’na Nasıl Taşırım?

Emekli aylıklarının emekliler tarafından istedikleri bankalara taşınması işlemi kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bunun için emeklilerin e-devlet sistemi üzerinden kendilerine en yakın banka ve şubeye aylıklarını transfer edebilmeleri mümkün oluyor. Bununla birlikte, aylığın taşınmasından sonra Ziraat Bankası’na başvurarak, gerekli olan 3 yıllık taahhütnamenin imzalanması gerekiyor.
Ziraat Bankası emeklilerin promosyon ödemelerini daha kolay alabilmeleri için çeşitli avantajlar sunuyor. Bankanın Müşteri İletişim Merkezi olan 0 850 222 00 00 numarasına başvurabilirsiniz.

Telefonunuz aracılığıyla, 4757’ye “PRO” şeklinde bir mesaj gönderebilirsiniz. Mesajınızı takiben, tarafınıza telefonla ulaşarak, onayınızı alarak, banka tarafından aylığın bankaya nakledilmesi mümkün oluyor. Doğrudan banka şubelerine başvurarak da, aylığınızın kolayca bankaya nakledilmesini sağlayabilirsiniz. Aylık taşıma işlemlerini, eğer bankanın müşterisiyseniz, Mobil bankacılık, İnternet Bankacılığı ya da ATM’ler aracılığıyla da yapabilirsiniz.