Emekliler tarafından emekli aylıklarının alınması için en fazla tercih edilen banka Ziraat Bankası olmaya devam ediyor. Bir kamu bankası olması ve yanı sıra emekli müşterisinin çok sayıda olması, Ziraat Bankası’nın emeklilere yönelik özel kampanyalar oluşturmasına neden oluyor. Emekliler için birçok avantajlı ürüne sahip olan banka, Emeklinin Artısı Kredi Paketi adı altında çok avantajlı ve özel bir finansman desteği hazırlamış.

Emeklinin Artısı Kredi Paketi Özellikleri

Emekliler için hazırlanan bu kampanyada, bankanın emeklilerden oluşan müşterileri 40.000 TL üst limitli finansman desteğinden faydalanabiliyor. Ziraat bankası 25.000 TL krediden faydalanan emeklilere, % 1,55 gibi sektörün en uygun faiz oranını uyguluyor. 25.011 ile 40.000 TL arasında kredi talep edilmesi durumundaysa uygulanan faiz oranı % 1,69.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Bu kampanyadan yararlanmak isteyen emekliler için ön şart, aylıklarını Ziraat Bankası aracılığıyla alması. Aylıklarını yeni taşıyan emeklilerde bu özel faiz oranlarından faydalanabiliyor. Kredi için başvuru yapmak konusunda da emeklilere çok geniş seçenekler sunuluyor. Krediye başvurmak ve hatta kullanmaya başlamak için şubeye gitmenize gerek olmuyor. Mobil uygulama ya da internet şubesi aracılığıyla, Dijital Kredi ürününü kullanabiliyorsunuz. İstediğiniz zaman istediğiniz yerden kredi başvurunuzu yaparak, kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Emeklinin Artısı Kredi paketi 40.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Konut Kredisi olarak sunuluyor. Konut Kredisi için uygulanan faiz oranı 100.000 TL’ye kadar % 1,29, 100.001 TL ve üzeri için % 1,34 olarak uygulanıyor.

Emeklinin Artısı Kredi Paketi Koşulları

  • Ön şart emekli aylığının Ziraat bankası şubeleri aracılığıyla alınması.
  • Bununla birlikte bankanın KMH, Bankkart ve ödeme talimatı ürünlerini kullanıyor olmak ya da başvurmuş olmak gerekiyor.
  • Bu ürünlerin yanında bankanın sunduğu KASKO, Eşya yada Konut Sigortası, BES, AZG, DASK, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az 3 tanesini kullanıyor olmak veya başvurmuş olmak gerekiyor.
  • Konut Sigortası için bu ürünlerden en az dört tanesi kullanıyor ya da başvurmuş olmak gerekiyor.
  • Bu koşullara sahip emeklilerin İhtiyaç ve Konut Kredisi başvuruları, süratli bir şekilde sonuçlandırılıyor.
  • Yasa kapsamında 50.000 TL’ye kadar olan tüm krediler 36 aya kadar vadeye sahip olabiliyor. 50.001 TL ve üzerinde ihtiyaç duyulan tüm krediler en fazla 24 ay vadeyle sunuluyor.