Günümüzde ev satın almak, piyasada yaşanan fahiş konut fiyatı artışları nedeniyle çok zor hale geldi. 2022 gayrimenkul sektöründeki fiyat artışlarından etkilenmeden uygun fiyatlara ev sahibi olabilmek mümkün. Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilen konut satışı sayesinde herkes bütçesine uygun şekilde ev sahibi olabiliyor. Peki Ziraat konut satışı nasıl yapılıyor? Ziraat Bankası’ndan nasıl konut alınır? Ziraat Bankası’nın konut satışı hizmetine dair tüm detaylar haberimizde!

Ziraat Bankası’ndan Konut Satışı

Türkiye’nin en büyük bankası Ziraat Bankası, 2022 yılında herkesin ev sahibi olmasını sağlayacak konut satışı hizmetini duyurdu. Ziraat Bankası, bankaya olan kredi borçları başta olmak üzere tüm borçlar nedeniyle icradan gelen konutların satışını uygun fiyatlara gerçekleştiriyor. Bankadan konut almanın tüm avantajlarından yararlanma fırsatı sunan Ziraat Bankası konut satışı, Türkiye’nin tüm illerini kapsıyor. Yani Ziraat Bankası’ndan Türkiye’nin her yerinden konut satın alınabiliyor.
Ziraat Bankası, icradan gelen konutları, açık arttırma usulünde satışa sunuyor. Bu konut açık arttırma ilanlarında başlangıç bedeli çok düşük olduğu gibi ihaleler çok uygun fiyatlara tamamlanıyor. Böylelikle gayrimenkul sektöründeki konut fiyatlarının neredeyse yarı fiyatına ev sahibi olabilmek mümkün oluyor.

Ziraat Bankası Konut Satışı Nasıl Yapılıyor?

Ziraat Bankası tarafından konut satış ilanları “İntengo” elektronik ihale platformu üzerinden yayınlanmaktadır. Bu nedenle İntengo Ziraat Bankası konut satış platformunun düzenli olarak takip edilmesi gerekiyor. Burada yayınlanan güncel konut satış ilanları içerisinde en uygun olan için teklif vermek isteyenler teminat bedeli ödüyor. Ziraat Bankası’na yatırılacak teminat bedelleri, ilana göre değişiklik gösterebiliyor.

Ziraat Bankası’na teminat bedelini ödeyenler, ilana teklif verebiliyor. İlanın ihale süresi boyunca yeni teklifler verilerek, ihale süresi sonunda en yüksek teklife sahip olan kişi konutu satın alma hakkına sahip oluyor.

Ziraat Bankası’ndan Ankara’da 100 Metrekare Daire 162.000 TL

Ziraat Bankası Ankara’nın Beypazarı ilçesi Ayvaşık Mahallesi Akropol Termal Şehir A4 Blok No:31 adresinde bulunan apartman dairesini 162.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuyor. 100 metrekare 2+1 mimarideki apartman dairesi 9.720 TL teminat bedeli gerektiriyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Ziraat’ten Ankara Akyurt’ta 130 Metrekare Daire 400.000 TL

Ziraat Bankası tarafından Ankara’nın Akyurt ilçesi Yıldırım Mahallesi Kahraman Sokak No:28 adresinde bulunan apartman dairesi 400.000 TL başlangıç bedeliyle satışta. 130 metrekare ve 3+1 mimaride olan apartman dairesi ihalesine girebilmek için 24.000 TL teminat bedelinin ödenmesi gerekiyor.