Ev sahibi olmak isteyenler için kamu bankalarından büyük müjde geldi. 2 büyük kamu bankası Ziraat Bankası ve Halkbank, icradan konut satışı sunuyor. Fahiş fiyat artışlarının yaşandığı gayrimenkul piyasasına nazaran çok uygun fiyatlara ev sahibi olma fırsatı sunuluyor. Peki Ziraat ve Halkbank’tan konut satışı nasıl yapılıyor? Bankadan konut satışı ilanına nasıl teklif verilir? Sorularının yanıtları haberimizde!

Ziraat Bankası Konut Satışı

Türkiye’nin en büyük kamu bankacılık kuruluşu Ziraat Bankası, 2022 yılında da icradan konut satışı gerçekleştiriyor. Banka borçları nedeniyle gelen konutlar, Ziraat Bankası tarafından bankacılık mevzuatlarına uygun olarak ihale usulüyle satışa koyuluyor. Elektronik ihale platformu üzerinden açılan konut satış ilanlarına Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabiliyor. Peki Ziraat Bankası’ndan konut nasıl satın alınır?

Ziraat Bankası konut satış hizmeti e-ihale sisteminde gerçekleştiriliyor. Her ilana özel olarak belirlenen teminat tutarı ödenerek, teklif oluşturulabiliyor. Başlangıç bedeli üzerinden her yeni teklif için ekstra teklif iletilebiliyor. İlan süresinin sona ermesiyle birlikte en yüksek teklife sahip olan kişi konutu satın alabiliyor. Üstelik Ziraat Bankası, konut satış ilanında en yüksek teklifi veren tüketiciye çok avantajlı geri ödeme koşullarına sahip bir konut kredisi desteği de sunuyor. Ziraat Bankası tarafından konut satışı “https://e-satis.ziraatbank.com.tr/” adresinden yapılıyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Ziraat Bankası Güncel Konut Satış İlanları

Ziraat Bankası, banka borçlusu sayısının her geçen gün artmaya devam ettiği 2022 yılında da güncel konut satış ilanları açmaya devam ediyor. İşte 2022 güncel Ziraat konut satış ilanlarından birkaçı;

  • Çorum’un İskilip ilçesi Kaleboğazı Mahallesinde bulunan 128 metrekare 1+1 müstakil ev 6.210 TL teminat bedeli ve 103.500 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuluyor.
  • Bitlis’in Merkez ilçesi Atatürk Mahallesinde yer alan 128 metrekare 2+1 apartman dairesi 112.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuluyor.

Halkbank Konut Satışı

Bir diğer büyük kamu bankası Halkbank’ta 2022 yılında bankadan konut satış hizmeti vermeye devam ediyor. Yine ihale usulünde gerçekleştirilen ve “https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr/” adresinde açılan konut satış ilanlarına ulaşabilmek ve teklif verebilmek mümkündür. Teklif verebilmek için konut satış ilanına özel olarak belirlenen teminat bedelinin ödenmesi gerekiyor. İşte 2022 güncel Halkbank konut satış ilanlarından birkaçı;

  • Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde 385 metrekare kullanımına sahip köy evi 180.000 TL başlangıç bedeli ve 5.400 TL teminat bedeliyle satışta.
  • Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde 58 metrekare kullanım alanına sahip apartman dairesi 103.000 TL başlangıç bedeli ve 3.090 TL teminat bedeliyle satışa sunuluyor.