Faizsiz ev almak artık rüya değil! Kira öder gibi ev sahibi olun.

Katılım Bankacılığı, geleneksel bankacılık sisteminde riskin tamamının müşteride oluşturulması ve borç verenin kar etmesi sisteminden farklı bir bankacılık anlayışıdır. Faizsiz bankacılık sistemi olan katılım bankacılığında, geleneksel bankacılık anlayışında toplanan fon ve verilen kredilerde uygulanan faiz sistemi olmaz. Bunun yerine toplanan tüm fonlar ile ihtiyaca göre hazırlanmış finansman destekleri, kar payı sistemine sahiptir. Toplanan fonlar faiz getirisi yerine reel ekonomide kar elde edilen alanlarda değerlendirilir. Bu sayede İslami inanç sistemince yasak olan yüksek faiz oranlarıyla bankacılık işlemlerinin yapılması engellenmiş olur.

Ziraat Katılım Konut Finansmanı

Konut sahibi olmak isteyenlerin, uzun vadede uygun taksitlerle ödeme gerçekleştirerek, hayalindeki eve sahip olmasını sağlayan bir finansman türüdür. Satın alınan evin ipotek edilmesiyle kendisini teminat altına alan banka, bu sayede uzun vade ve esnek geri ödeme seçenekleriyle finansman desteğini sunar. Satın alınacak evin değerinin %80’ine kadar sunulan finansman desteğinden, isteyen herkes yararlanabiliyor. Geri ödemede taksit konusundaki geniş seçenekler, finansmanı kullanan kişinin bütçesini yormadan kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlamaya yöneliktir.

Bu çerçevede herkes kendi gelir düzenine göre çeşitli ödeme seçeneklerinden istediğini tercih edebildiği gibi, geri ödeme vadesinin uzunluğu nedeniyle değişen gelir düzeninize bağlı olarak, geri ödeme seçeneklerinde değişiklik yapma hakkınızda bulunuyor. İlk konut alımlarında aynı zamanda finansman desteği kullanırken, Konut Kredisi kullandığınızda tahsil edilen KKDF ( Kaynak Kullanımı Destek Fonu) ile BSMV ( Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) masraflarından muaf olursunuz. Zirat Katılım Konut Finansmanı Desteği ürününe başvurmak için, Bankanın şubelerine başvurmanız gerekiyor.

Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı Desteği

Katılım Bankacılığı alt yapısıyla konut almak isteyen herkese sunulan Vakıf Katılım Konut Finansmanı Desteği, kar oranı üzerinden hesaplanan finansman desteklerinden biridir. 120 ay gibi uzun bir vade seçeneği sunan banka, finansmanın kullanımıyla satın alınan konutun, ipotek edilmesi nedeniyle, bu finansman desteğine başvuruları ve onay sürecini süratli bir şekilde işletiyor. Bir anlamda kullandırdığı kaynağı doğrudan ipotekle garanti altına almış olan banka, konut sahibi olmak isteyenlere zorluk çıkartmıyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli