Ev sahibi olmak milyonlarca vatandaşın rüyalarını süslemeye devam ediyor ancak durdurulamayan fiyat artışı aynı zamanda herkesin belini büküyor. Tüm Türkiye'de artan ev fiyatlarını hem ev almak isteyenleri hem de kira ödeyen herkesi zor durumda bırakıyor. Yüksek kira ödemek yerine kendi evini satın almak isteyen kişilerin ilk duraklarından biri de banka şubeleri oluyor. Şube şube gezerek kendisine en uygun konut kredisini araştıran kişiler için bugün sizlerle birlikte Vakıfbank ve Ziraat'in sunmuş olduğu konut kredilerini araştırdık. İşte tüm detaylar!

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Eğer siz de yakın zaman içinde ev almak istiyorsanız, Ziraat Bankası'nın kredilerinden faydalanabilirsiniz. Türkiye'nin en sevilen devlet bankalarından olan Ziraat Bankası, 120 ay vade ve %1,37'den başlayan faiz oranlarıyla konut kredisi vermeye başladı. Alacağınız kredinin miktarı ise ekspertiz uzmanlarının değerlendirmesinden sonra ortaya çıkıyor. Ziraat Bankası, ekspertiz değeri 500.000 TL ve altında olan konutlara ekspertiz değerinin %90’ına kadar, 500.000 TL’nin üzerinde olan konutlara ise ekspertiz değerinin %80’ine kadar konut kredisi kullanımına izin veriyor. Eğer siz de %1,37 faiz oranı ve 120 ay vade ile konut kredisi alırsanız, her ay ödeyeceğiniz tutar 8.513,27 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Başvuru Sırasında Gerekli Olan Belgeler

  • Başvuru Formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
  • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
  • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
  • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
  • Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi

Konut kredisi alabileceğiniz bir diğer banka ise Vakıfbank! SarıPanjur konut kredisi sayesinde %1,37 faiz oranıyla kredi alabilir ve ev sahibi olabilirsiniz. Hem de başvurular SMS ile yapılıyor. SMS ile başvuru yapmak için; aralarında birer boşluk bırakarak KONUT, T.C. Kimlik No., Aylık Gelirinizi yazıp 5724’e SMS gönderebilirsiniz. 120 aya kadar uzanan vade seçenekleriyle siz de Vakıfbank'tan 100 bin TL'lik konut kredisi alırsanız her ay ödeyeceğiniz tutar 1.702 TL oluyor.