Halkbank’tan eğitime destek devam ediyor. Halkbank, eğitim hayatına devam eden öğrencilerin tüm eğitim giderlerinin ekonomik koşullarda karşılanması için avantajlı koşullarıyla eğitim kredisi kampanyası sunuyor. Halkbank eğitim kredisi ile çocuklarınızın 100.000 TL’ye kadar olan tüm eğitim harcamalarını karşılama imkanına sahip olabilirsiniz. İşte 36 aya varan vade imkanıyla Halkbank eğitim kredisi ve koşulları!

Halkbank Eğitim Kredisi Kampanyası

2022’de Halkbank, özellikle öğrenci ve velilerine yönelik olarak artan eğitim masraf ve maliyetlerini karşılayabilmede düşük faizi ve uygun geri ödemeli eğitim kredileriyle destek oluyor. Halkbank eğitim kredisi kampanyası da eğitimine devam eden çocuklarının tüm okul giderlerini ve eğitim masraflarını karşılamak için birikimi olmayanlara pratik çözüm sunuyor. Halkbank eğitim kredisi kampanyası ile veliler, çocuklarının 100.000 TL’ye kadar olan tüm acil eğitim masraflarını karşılayabiliyor.

Halkbank’ın eğitim kredisi ilköğretimden lise son sınıfa kadar eğitim hizmeti sağlayan devlet okullarının yanı sıra özel okullar, Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) izinli kurs, spor okulu, yaz okulu gibi tüm eğitim kurumlarında öğrenimine devam eden öğrencilerin velileri tarafından kullanılabilmektedir. Ayrıca ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri de Halkbank eğitim kredisine şahsen başvuru gerçekleştirebiliyor.

Halkbank %1.63’ten Başlayan Faizlerle Eğitim Kredisi

Halkbank, ilköğretimden doktora seviyesine kadar tüm öğrencilere sadece %1.63’ten başlayan 36 ay vade destekli eğitim kredisi sunuyor. Halkbank’ın eğitim kredisinde üst limit 100.000 TL olarak belirlenmiş. Bu yüzden bankacılık mevzuatı kapsamında 36 ay vade sadece 50.000 TL ile sınırlıdır. Buna karşın 50.001 TL ile 100.000 TL arasındaki eğitim kredisi limitlerinde ise seçilebilecek en uzun vade sayısı 24 olarak uygulanmaktadır.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Halkbank eğitim kredisi kullanmak isteyenler için 525 TL tutarındaki kredi tahsis ücreti ödeyenler %1.63 faiz oranından yararlanabiliyor. Kredi tahsis ücretini ödemek istemeyenler ise %1.68 faiz oranı ile eğitim giderleri için Halkbank eğitim kredisini kullanabiliyor. Halkbank eğitim kredisini 50.000 TL limitli olarak kullananlar, 262.50 TL tutarında kredi tahsis ücreti ödediklerinde 36 ay vadeye %1.62 kredi faiz oranı üzerinden aylık 1974.81 TL taksit ödüyor. Kredi tahsis ücreti ödemediğinde ise yine 36 ay vadeye 1966.69 TL taksit ödemesi yapıyor.